Naujienos

Biržų rajono savivaldybė rengiasi pasirašyti draugystės ir bendradarbiavimo sutartį su Bauskės rajono savivaldybe (Latvijos Respublika). Su šiuo Latvijos rajonu biržiečiai bendrauja jau senokai: bendradarbiauja Biržų krašto „Sėlos“ ir Bauskės pilies muziejai, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla ir Bauskės muzikos mokykla, kitos ugdymo ir kultūros įstaigos.

Prieš mėnesį Bauskės rajono savivaldybėje apsilankęs Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas domėjosi įvairiais bendradarbiavimo aspektais. Viešnagės metu meras buvo pakviestas apsilankyti Bauskės turizmo informacijos centre.

V. Jareckas šiame centre pasigedo informacijos apie Biržų rajono turistinius objektus. Buvo sutarta, kad Bauskės TIC priims ir platins Biržų turizmo informacijos centro leidinius.

Rugpjūčio 13 dieną Bauskės turizmo informacijos centre lankėsi Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė ir Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė.

R. Indriulėnienė nuvežė biržietiškų žemėlapių, Biržų turizmo klasterio naujausių leidinukų, kitos dalomosios informacinės medžiagos.

Bauskės turizmo informacijos centras įsikūręs 2012 metais atstatytoje istorinėje miesto rotušėje, įspūdingame pastate.  Turizmo informacijos centras – tai ir mažytis muziejėlis, kuriame yra senosios rotušės fragmentų ekspozicija, svorio ir ūgio matavimo prietaisai. Kiekvienas, užsukęs į Centrą, dovanų gauna pramogą: gali pasimatuoti savo ūgį iki pat praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio galiojusia Rygos matų sistema, pasisverti ir sužinoti latvišką savo svorį. 

Tame pačiame pastate įsikūrusi ir reprezentacinė miesto salė, kurioje rengiami svarbiausi susitikimai, registruojamos santuokos.

Atkuriant pastatą (Rotušė atkurta maždaug 80 proc.) buvo stengtasi išlaikyti autentišką dvasią, pagal rastas archeologines detales, nuotraukas ir piešinius atkurti buvusį interjerą. Miesto rotušė atstatyta gavus Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Latvijos valstybės paramą.

Atgal